Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
U VRTIĆU U BELEGIŠU OBELEŽEN SVETSKI DAN OSOBA SA AHONDROPLAZIJOM
Hoću da rastem

Centralna manifestacija povodom Svetskog dana osoba sa ahondroplazijom, odnosno izuzetno niskim rastom održana je u četvrtak, 26. oktobra u Belegišu u objektu „Bubamara“ Predškolske ustanove „Radost“ iz Novih Banovaca. Priključila su se brojna deca, roditelji i kolege iz drugih ustanova iz Srbije i iz staropazovačke Opštine. Iz udruženja „Deca sa ahondroplazijom Srbije“ kažu da u ovom trenutku 13 dece čeka na izuzetno skupu terapiju koju roditelji ne mogu da priušte, a samo njih troje se leči. Terapija košta 270.000 evra godišnje po detetu, a i vremenski je ograničena primena iste. Deca mogu da počnu sa lečenjem od druge godine života pa sve do ulaska u pubertet. Zato roditelji apeluju na državu da im pomogne jer sva deca imaju ista prava, a protok vremena je samo otežavajući faktor.
Priču oko obeležavanja ovog dana je pokrenula Predškolska ustanova „Poletarac“ iz Svrljiga, prošlogodišnji domaćin manifestacije, a novobanovački vrtić je sa zadovoljstvom preuzeo tu ulogu ove godine, pod sloganom „Hoću da rastem“.
I. L.
Realizaciju Medijskog projekta “Stara Pazova opština budućnosti” sufinansira Opština Stara Pazova