Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
ANIP "BRANKO RADIČEVIĆ"
Folklorni koncert dečjih grupa u Rumi

Tradicionalni koncert dečijih grupa ANIP „Branko Radičević“ pod nazivom „Oro se vije“ održan je 24. juna u prepunoj velikoj dvorani rumskog Kulturnog centra.
Publika je bila oduševljena prikazanim talentom najmlađih rumskih folkloraša.
Kako saznajemo od Petra Popovića, šefa Ansambla, jun je posvećen najmlađim članovima ansambla, koji na ovom završnom koncertu pokazuju publici koliko su napredovali tokom godine, šta su naučili i koliko su porasli kroz igru, pesmu i druženje.
– Učestvovalo je preko 250 članova: četiri grupe škole folklora i pripremni sastav. Oni su izvodili igre iz Srema, Žagubice, Niša, Kobišnice, Leskovca, kazao je Popović.
S. Dž.