Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
SREMSKA MITROVICA
Mitrovica novi centar srpskog rukometa na pesku

Na gradskoj plaži u Sremskoj Mitrovici prošlog vikenda organizovano je Prvenstvo Srbije u rukometu na pesku. U prisustvu velikog broja gledalaca, tokom dva takmičarska dana, za titulu državnog prvaka nadmetalo se osam muških i sedam ekipa u ženskoj konkurenciji uz revijalno učešće seniorske i kadetske državne reprezentacije. Najviše razloga za slavlje imala je ekipa BHC „2AREG“ iz Novog Sada, koja je ponela titulu šampiona Srbije i u muškoj i ženskoj konkurenciji. U Sremskoj Mitrovici viđen je kvalitetan rukomet i niz atraktivnih poteza u ovom sve popularnijem sportu čiji su akteri i mnogobrojni profesionalni igrači dvoranskog rukometa na parketu. Drugo mesto među muškarcima pripalo je beogradskoj ekipi BHC „Student“, dok je bronza pripala ekipi BHC „Nomadi“ iz Subotice. Srebro u ženskoj konkurenciji osvojila je domaća ekipa BHC „Srem“ iz Sremske Mitrovice, a bronzu BHC „Rudar“ iz Kostolca. Stručna komisija izabrala je i najbolje pojedince turnira koji su nagrađeni na završnoj svečanoj ceremoniji. Najbolji golman u muškoj konkurenciji bio je Borislav Milovanović (BHC „2AREG“) a za najkorisnijeg (MVP) igrača proglašen je Vladimir Tomić (BHC „Nomadi“). U ženskoj konkurenciji nagradu za najbolju golmanku osvojila je Mirjana Maksić (BHC „Srem“), dok je titulu najkorisnije igračice ponela je Slađana Anđušić (BGC „2AREG“). Medalje i pehare uručili su direktor reprezentacije Srbije u rukometu na pesku Ivan Dimitrijević i selektor seniorske reprezentacije Srbije Daniel Petković.
Pored nacionalnog rukometnog saveza, organizator letnjeg sportskog spektakla na Savi bio je Ženski rukometni klub „Srem“ uz podršku Grada Sremske Mitrovice. Dušan Drča iz ŽRK „Srem“, kao jedan od organizatora i domaćin turnira, zadovoljan je kvalitetom prvenstva i činjenicom da se Mitrovica nakon prošlogodišnje prezentacije rukometa na pesku pozicionirala kao važna tačka ovog sporta u Srbiji. Tome u prilog ide i podatak da će se kadetske i seniorske selekcije Srbije u obe konkurencije reprezentacije za nastupajuće Evropsko prvenstvo i kvalifikacije naredne četiri nedelje pripremati upravo na mitrovačkim terenima. Prema Drčinim rečima, uz pomoć lokalne samouprave ove godine je proširen peščani teren i obezbeđeni su reflektori za večernje utakmice. Domaćin je zadovoljan i prikazanom igrom rukometašica „Srema“, koje su poražene u ženskom finalu rezultatom 2:0 u setovima od ekipe iz Novog Sada koja je profilisana kao najbolja u državi i učesnik je mnogobrojnih evropskih turnira. Sremice su prethodno u grupi dobile Rivalke iz Loznice i Kostolca, a potom i Umčare u polufinalu. Turniru je, između ostalih gostiju i rukometnih stručnjaka prisustvovao i Ivan Dimitrijević, direktor reprezentacije Srbije u rukometu na pesku.
– Hvala Gradu Mitrovici na svemu ovome. Ova dva dana Državnog prvenstva bila su na nivou najboljih turnira, što se tiče organizacione strane i kvaliteta igre. Ovo državno prvenstvo prvi put je održano prošle godine i mogu da kažem da je interesovanje za ovaj sport sve veće. Vidim da u publici postoje samo pozitivni komentari, što mi je drago, jer smo pre nekoliko godina u Srbiji imali svega dva muška tima i samo jedan ženski. To se u poslednje dve godine omasovilo, naravno uz značajnu podršku rukometnog saveza, kaže Ivan Dimitrijević nekadašnji trofejni rukometaš „Partizana“ i sportski direktor ovog kluba koji se ambiciozno priprema za nastup u Ligi šampiona.
Dejan Mostarlić
foto: Moon Multimedia