Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
MINISTAR OMLADINE I SPORTA VANjA UDOVIČIĆ POSETIO SREMSKU MITOVICU
Podrška školskom i rekreativnom sportu
Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić je posetio Sremsku Mitrovicu u ponedeljak, 24. februara. Ministar je najpre posetio Sportsko-poslovni centar „Pinki“ gde su ga dočekali gradonačelnik Vladimir Sanader, predsednik Skupštine grada Tomislav Janković i Ilija Nedić, načelnik Gradske uprave za obrazovanje, kulturu i sport. Vanja Udovičić je tom prilikom dodelio opremu i lopte ženskom i muškom rukometnom klubu „Srem“. Kasnije, ministar Udovičić je obišao i Osnovnu školu „Sveti Sava“ gde je prisustvovao javnom času odbojke, koji su izvele članice ŽOK „Prvi tempo“ i učenici škole. Ministar sporta i omladine je OŠ „Sveti Sava“ donirao 40 lopti, dva gola, dva koša i dresove za ŽOK „Prvi tempo“. Takođe, on je pohvalio lokalnu vlast u Sremskoj Mitrovici, koja promoviše rekreativni i školski sport i ulaže sredstva u sportsku infrastrukturu.
–Zadovoljstvo mi je što se nalazim u gradu koji izdvaja šest posto svog budžeta za sport i rekreaciju. Drago mi je da gradonačelnik u vrh prioriteta stavio školski i rekreativni sport. Na taj način Sremska Mitrovica pokazuje i drugim lokalnim samoupravama koliko je značajno ulagati u sport u kontinuitetu, koliko je značajno praviti jaču i kvalitetniju strukturu školskog i rekreativnog sporta, jer se tada mogu očekivati vrhunski profesionalni sportski rezultati. Sremska Mitrovici je u poslednjih šest godina, hajde da kažem, promenila svoj sportski izgled. Sada je sportska infrastruktura na vrlo zavidnom nivou. Sremska Mitrovica može da se pohvali da ima zaokruženu sportsku infrastrukturu: sportsku halu i bazen, fudbalski mali i veliki teren, teretanu na otvorenom. Donacijom sportske opreme i rekvizitima Ministarstvo pomaže rad lokalnih klubova, kao i rad nastavnika i učenika na času fizičkog vaspitanja. S ponosom mogu da kažemo da nam je prioritet i da smo istrajni u tome da sva deca u Srbiji mogu da se besplatno bave sportom. Kada pogledamo da u sistemu školskog sporta sada imamo 175 hiljada dece, a da smo do pre pet godina imali duplo manje, znamo da smo na dobrom putu. Dodao bih i da se u dve škole u Sremskoj Mitrovici sprovodi projekat „Sport u škole“ u toku kojeg deca od prvog do četvrtog razreda mogu da se dodatno besplatno bave nekim sportom. U saradnji sa gradonačelnikom, timski pokazujemo da su nam mladi u prvom planu, rekao je Vanja Udovičić.
Vladimir Sanader je ovom prilikom istakao da je Sremska Mitrovica oduvek bila grad sporta sa mnogo uspešnih sportista iz individualnih sportova, ali i iz kolektivnog sporta.
– Trudimo se da sportsku infrastrukturu u gradu održimo na visokom nivou kako bismo svima koji žele ozbiljnije da se bave sportom pružimo sve uslove. Takođe, vodimo računa i o školskom sportu. Izgradnja bazena je sigurno primer da želimo i u toj sferi da se dokažemo i da školska deca imaju gde na zdrav način da provode svoje slobodno vreme. Sada mogu da se uključe u plivački i vaterpolo klub. U narednom periodu planiramo da izdvojimo još više sredstava za sportske klubove i sportske objekte. U planu je i izgradnja modernog stadiona u gradu, tako da zaista sve ide u pravcu da Mitrovica postane centar sporta u Sremu. Moram da izdvojim da su se naše odbojkašice plasirale u Super ligu, da su naši kajakaši evropski prvaci. To sve pokazuje da dugotrajan rad daje rezultate. Takođe, važna je i podrška Ministarstva sporta, Vlade Republike, AP Vojvodine. Nadam se da će se ta četvorogodišnja sinergija biti nastavljena i u narednom periodu, izjavio je Sanader.
Z. Popović
foto: B. Tucaković