11.05.2017.
Sport

Атleтика

Сремице четврте

Такмичарке Aтлетског клуба „Срем“ учествовале су на Екипном првенству Србије за млађе јуниорке у Новом Саду и освојиле четврто место од осам екипа у укупном пласману.
Одржано је десет дисциплина које су бодоване по ИААФ таблицама и атлетичарке „Срема“ су оствариле следеће резултате: Анђела Ковачић 100 м препоне – 18,13; Ања Лајић 100 м – 13,32; Николина Шуман 400м – 1:06,51; Леонтина Ђурановић 800 м – 2:54,38; Sara Берток 1500 м – 5:05,29; Željka Познановић скок у вис – 1,44; Anja Лајић скок у даљ – 4,72; Tamara Јовановић бацање кугле – 13,22; Sara Станимировић бацање копља – 38,53; штафета 4×100м (Шуман, Ратић, Ковачић, Лајић) – 55,69.
То је за укупно 6.637 бодова што је било довољно за четврту позицију иза првополасиране екипе београдског „Партизана“, другопласиране земунске „Младости“ и трећепласиране „Црвене Звезде“.
Ово је млада екипа, састављена од три млађе јуниорке и седам пионирки, ослабљена ненаступањем неких такмичарки, тако да је овај резултат сасвим задовољавајући јер већ следеће године можемо очекивати борбу „Сремица“ за највиши пласман.
Атлетичари АК „Срем“ Мирко Мауна и Дејан Антуновић учествовали су u суботу 6. маја на меморијалном јуниорском митингу „Александар Маринковиц“ у Београду у трци на 3.000 метара и остварили запажен наступ. Мирко је победио резултатом 9:23,19, а Дејан је освојио сребрну медаљу чак 25 секунди бољим лиčним рекордом који је од сада 9:34,80. Ово им је прва трка ове године на 3.000 метара и још боље резултате тек можемо очекивати.

Unestite reč ili frazu koju želite da pronađete.