Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
MATURSKE VEČERI
Parada pameti i lepote

Najlepše, đačko doba se približilo kraju za još jednu generaciju. Mitrovački veliki maturanti proslavili su svoje maturske večeri, a sve to im je omogućio Grad Sremska Mitrovica besplatno.
Maturanti i roditelji kažu da im je to od velike pomoći, jer imaju mnogo izdataka po završetku školske godine, a naročito oni koji će da upisuju fakultete.
Tradicionalno, maturske večeri, započete su fotografisanjem maturanata u Gradskom parku. Osmesi na licima, sreća i uzbuđenje se nisu mogli sakriti ni ovoga puta, ali i žal za time što više neće svakoga dana sretati svoje drage drugare i profesore.
Bojana Staleski i Nađa Čergić iz opšteg smera medicinske škole složile su se da će nastaviti školovanje u pravcu medicine.

– Bilo nam je jako lepo u srednjoj školi, žao nam je što je napuštamo i što idemo na fakultet, ali tako to ide, dolaze nove obaveze, koje se proširuju i po obimu i ozbiljnosti, a upisaću medicinu, kaže Bojana.
Njena drugarica Nađa Čergić je odlučila da upiše stomatologiju i potvrdila, takođe, da će joj najviše nedostajati školski drugari.
I Jelena Cavnić iz opšteg medicinskog smera, planira da nastavi da izučava medicinu na fakultetu, dok njena drugarica, farmaceutski tehničar ima malo drugačije planove.
– Ja planiram da studiram matematiku. Inače, bilo mi je lepo u školi sve ove godine, ali i u Domu učenika u kojem sam živela, kazala je za M novine Valerija Šendeković.

Većina ovih mladih ljudi će ipak nastaviti da leči ljude u budućnosti i da se posveti tom humanom poslu.
Među onima koji će nastaviti školovanje je i Jovan Plavšić, koji kaže da se priprema, ide na dodatne časove za polaganje prijemnog ispita, a pohađao je farmaceutski smer.

A. D.