12.03.2021.
Aktuelno, Izdvojena vest, Koronavirus

SREMSKA MITROVICA

Ugostitelji ne rade tokom vikenda

Prema odluci republičkog Štaba za vanredne situacije, i Krizni štab Sremske odluke doneo je niz mera protiv suzbijanja epidemije korona-virusa, koje će važiti tokom vikenda: 13. i 14. marta. U skladu sa donetim odlukama tokom pomenutih dana će raditi apoteke, poljoprivredne apoteke, ordinacije i laboratorije u kojima se pružaju medicinske i

stomatološke usluge, kao i veterinarske ordinacije i benzinske pumpie, isključivo u delu točenja goriva.

– To znači da će raditi isključivo kiosci, prehrambene prodavnice i to do 21.00 čas, usluge dostave hrane mogu se obavljati neograničeno, s tim da nema ulaska u objekat ili prodaje kroz šalter. Novina je da i pet-šopovi mogu da rade do 21 čas, na pijaci

isključivo prehrambeni deo može da radi u periodu od 5.00 h ujutru do 12.00 sati. Apartmani, hoteli i prenoćišta koji imaju prijavljene goste i uslugu ishrane u njihovim restoranima mogu da je koriste do 22.00 časa. U svim ovim navedenim objektima, kojima je omogućen rad, moraju se poštovati mere koje se odnose na maksimalan broj lica u objektu. Mora se poštovati broj lica koji je jasno istaknut na vratima objekta, zatim nošenje zaštitnih maski, poštovanje fizičke distance, kao i upotreba dezinfekcionih sredstava. Sve inspekcije će biti na terenu, kontrola će biti pojačana. Tokom celog vikenda radiće komunalna inspekcija i komunalna milicija, kao i MUP Sremska Mitrovica i sanitarna inspekcija, te molimo sve naše sugrađane da poštuju mere ili će u protivnom nažalost biti sankcionisani po zakonu, rekao je komunalni inspektor Miloš Madžić.

Zakazani sportski događaji, pre donošenja mera, mogu se sprovesti po planu, bez publike,poštujući sve zdravstvene mere. Od ponedeljka 15. marta,  i učenici viših razreda osnovnih škola prelaze na onlajn nastavu.

Unestite reč ili frazu koju želite da pronađete.