Atomski zdesna
Atomski zdesna i atomski sleva bile su naredbe tokom pešadijske …
RUMSKI ČAJ U 8
Nastup Beogradskog tria
U nastavku prolećnog ciklusa muzičkog programa „Čaj u 8“ u Kulturnom centru „Brana Crnčević“ u Rumi, svoj koncert je 4. aprila održao „Beogradski trio“.
Trio je nastao 2015. godine i čine ga profesionalni muzičari, a ujedno i studenti doktorskih akademskih izvođačkih studija na beogradskom Fakultetu muzičke umetnosti. To su violinista Dušan Panajotović, violončelista Ivan Jarić i pijanista Igor Dražević.
Naziv tria je nastao iz namere da se sačuva sećanje na istoimeni trio, koji je u Beogradu osnovan 1964. godine, i tako nastavi tradicija izvođenja kompozicija pisanih za ovaj sastav.
Članovi „Beogradskog tria“ su afirmisani izvođači savremene srpske muzike, ali su i saradnici na izvođenju studentskih ispitnih radova iz kompozicije, te su se ovim svojim repertoarom i predstavili brojnoj rumskoj publici.
S. Dž.