05.05.2021.
Sport

PIONIRSKO PRVENSTVO VOJVODINE U ODBOJCI

Zlatne „Sremice“

Finalno Prvenstvo Vojvodine u odbojci za pionirke održano je u sali Mitrovačke gimnazije 25. aprila. U finale su se plasirali Gradski ženski odbojkaški klub „Srem“, Ženski odbojkaški klub „Futog“, „NS volej tim“ i ekipa Ženskog odbojkaškog kluba „Omladinac“ iz Starih Banovaca. U polufinalnim utakmicama „Srem“ je pobedio „NS volej tim“, dok je „Omladinac“ savladao „Futog“. U finalnom meču ekipa GŽOK „Srem“ je ubedljivo savladala tim „Omladinac“ i to rezultatom 3:0 u setovima. Odbojkašice „Srema“ bodrili su i gradonačelnica Svetlana Milovanović i načelnik Gradske uprave za sport i kulturu Vasilj Ševo. Zlatnim „Sremicama“ gradonačelnica Svetlana Milovanović je uručila pehar i medalje.

Kako je rekao načelnik Gradske uprave za kulturu i sport Vasilj Ševo, lokalna samouprava je uvek tu da pruži podršku pojedincima, sportskim organizacijama i klubovima kao što je GŽOK „Srem“.

– Drago mi je da prisustvujem jednom ovakvom događaju koji bi bio mnogo posećeniji da nemamo epidemiju korona-virusa. Odbojka polako postaje brend našeg grada, možemo se pohvaliti da imamo četiri reprezentativke iz ove konkurencije i to znači da je klub na dobrom putu. Turnir je izuzetno organizovan i čestitam svim učesnicima na zalaganju, a pobednicima najviše. Nadam se da ćemo sredinom maja učestvovati i kao učesnici Državnog prvenstva, izjavio je Ševo.

Predsednik GŽOK „Srem“ Slobodan Stojilković je istakao da su pionirke tog kluba najperspektivnije u Srbiji.

– Nadamo se da ćemo devojke osposobiti da igraju i u Superligi Srbije, gde se i takmičimo u seniorskoj kategoriji. Mogu samo da napomenem da u ovoj ekipi imamo četiri takmičarke koje su u pionirskoj reprezentaciji Srbije, koje su se kvalifikovale za Prvenstvo Evrope. Nadamo se nekom lepom uspehu. Ove devojke su budućnost kluba u Sremske Mitrovice i mislim da ćemo imati jedan veoma dobar klub u Srbiji i celom regionu, istakao je Stojilković.

Unestite reč ili frazu koju želite da pronađete.