18.11.2019.
Izdvojena vest

MESNA ZAJEDNICA VAŠICA

Uklanjanje divlje deponije

U šidskoj opštini nastavlja se akcija uklanjanja divljih deponija. One su u seoskim sredinama uglavnom van sela, i u blizini atara, što predstavlja problem poljoprivrednicima koji u blizini imaju njive. Sanaciju divlje deponije zajedno su sproveli JKP „Standard“ Šid i Mesna zajednica Vašica, u četvrtak, 14. novembra.

Slavica Sremac, direktorka JKP „Standard“ je istakla da problem divlje deponije u Vašici datira dugi niz godina.

– Apelujemo na meštane da odvoze smeće prema standardima, a to znači svakog petka JKP „Standard“ sakuplja i odvozi smeće na deponiju u Šid. Molimo stanovnike Vašice, da sav otpad koji imaju iznesu svakog petka, a komunalci će ga odneti i na taj način ćemo sprečiti stvaranje divljih deponija, rekla je Slavica Sremac.

Miloš Marković, predsednik Saveta mesne zajednice Vašica je rekao da su

uz pomoć lokalne samouprave i JKP „Standard”, počeli da čiste deponiju.

– Na tu deponiju smeće ne odlažu samo meštani Vašice. Koliko imam saznanja, čak se donosi smeće i iz Šida. Smećem su zatrpani prilazni putevi i tu nisu mogli da prođu ljudi koji obrađuju zemlju. Da li ćemo uspeti da zabranimo bacanje smeća na tom prostoru, videćemo u narednom periodu. Apelujem da se smeće ne baca – podvukao je Marković.

D. P.

Unestite reč ili frazu koju želite da pronađete.