FK „Radnički“ Sremska Mitrovica – FK „Mačva“ Šabac 2:0 (0:0)

FK „RADNIČKI“: Šegavac, Abubakar, Protić, Ilić, Čarapić, Križan (od 73. Nović), Petrović (od 83. Gajić ) Spasojević, Matković, Sila (od 61. Pejović), Škorić. Trener: Dejan Nikolić

FK „MAČVA“: Stepanović, Jevtić, Pešić, Marković (od 54. Tojčić ), Kukuličić, Belić, Arambašić (od 63. Stevanović ), Marjanović, Mijailović, Pejčić (od 77. Čvorić), Nikolić (od 77. Ristović). Trener: Boris Savić

Žuti kartoni: Spasojević, Matković („Radnički“) Jevtić, Nikolić, Stevanović („Mačva“)

Na stadionu Fudbalskog kluba „Radnički“ publika je u nedelju 6. februara posmatrala otvorenu, čvrstu i pravu takmičarsku fudbalsku utakmicu u kojoj je domaća ekipa trijumfovala protiv šabačke „Mačve“, nanevši komšijama još jedan poraz i u nastavku ovogodišnjeg prvenstva. Bespoštedna borba za bodove koji su obema ekipama itekako potrebni za plasman u plej – of fazu takmičenja odigrala se po teškim vremenskim uslovima uz hladno vreme, vetar i povremene snežne padavine. U uvodnim minutima utakmice bilo je jasno da će raskvašeni teren otežavati igru i zamisli igrača i stručnih štabova oba tima. Nedovoljno jakim i preciznim šutom „Mačva“ je zapretila u 8. minutu utakmice a „Radnički“ je uzvratio desetak minuta kasnije kada je Vladimir Petrović sa udaljenosti od dvadesetak metara neprecizno šutirao ka golu golmana gostiju Stepanovića. Posle pola sata igre gosti iz Šapca imali su dva neuspešna šuta i jedan prodor na koji je odgovorio Strahinja Čarapić koji je iz solo akcije šutirao nedovoljno jako i precizno. U završnici manje više ravnopravnog prvog dela igre Mitrovčani su pojačali ritam da bi u 43. minutu posle kombinacije Protića i Križana golman Šapčana blokirao šut dvadesetice „Radničkog“ Petrovića.

U nastavku igre domaći igrači krenuli su agilno i već u 50 minutu Vladimir Petrović imao je novi šut koji je završio u naručju čuvara mreže „Mačve“. Igrao se 68. minut kada se posle izvedenog kornera mitrovačkog tima i gužve u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Radoš Protić koji je prihvatio loptu sa suprotne stative i zatresao mrežu za vodstvo svoje ekipe od 1:0. Gosti su pokušali da zaigraju nešto otvorenije ali bez konkretnog učinka, što je domaćinima dalo šansu da iz čvrstog bloka krenu u napad. Uprkos tome što je ekipa „Mačve“ bila visinski dominantnija nova opasnost za goste ponovo je usledila krajem meča posle prekida i rezultirala je vodstvom Hesneraca od 2:0. Posle izvedenog kornera i odbitaka u šesnaestrercu, loptu je zahvatio i posle okreta i asistencije Nikole Novića u mrežu poslao igrač koji je tek ušao sa klupe, Uroš Gajić. Šapčani su neuspešno do poslednjih trenutaka susreta pokušavali da postignu gol.

Trener gostujuće ekipe Boris Savić čestitao je Mitrovčanima na pobedi, ističući da je ona zaslužena, naročito za izdanje u drugom poluvremenu.

– U prvom delu igre imali smo svoje momente i neke situacije iz kojih smo mogli da budemo opasni i postignemo gol. U drugom poluvremenu se dešava ono što nam se dešava u poslednje tri utakmice gde smo primili čak šest golova posle prekida. Pre vodećeg gola napravili smo tri vezena kornera bez ikakve potrebe, umesto da loptu vratimo u igru. Posle toga se situacija na terenu promenila, rekao je trener Savić koji je ponovio da njegova mlada ekipa ima problema u igri ali da u timu nastupa šest bonus igrača. „Mačva“ je posle ovog prvenstvenog kola prvi put van plej – of zone na tabeli.

Šef struke „Radničkog“ Dejan Nikolić zadovoljan je rezultatom ali je izneo uverenje da su njegovi igrači u prvom delu igre zbog važnosti utakmice i značaja bodova, igrali u grču.

– Mislim da je igra u prvom poluvremenu bila izjednačena, čak su gosti imali neke ozbiljnije situacije. Na poluvremenu smo se dogovorili da zaigramo disciplinovano i tvrdo i sačekamo situacije iz kojih možemo da napravimo dobar rezultat. Ušli smo u taj deo igre bolje, sačekali grešku protivnika a potom smo stali u dobar blok i mirno utakmicu priveli kraju, rekao je trener Nikolić koji se osvrnuo na činjenicu da ekipa zbog parnih kartona nije računala na četiri igrača.

Na kraju je izrazio zadovoljstvo i uverenje da „Radnički“ raspolaže fondom igrača koji mogu da odgovore na zahteve tima.

U narednom prvenstvenom kolu FK „Radnički“ gostuje ekipi „Železničara“ u Pančevu.