14.03.2019.
Sport

KARATE KLUB „SIRMIUM“

Godina slavlja

Prošlo je punih 45 godina od kada je osnovan karate klub „Sirmium“. Godine vrednog rada i odličnih rezultata, a tako je počela i ova takmičarska godina.

U nedelju, 10. marta 2019. godine u Beočinu je održan 21. Kup prijateljstva. Na ovom takmičenju učestvovalo je 15 klubova, sa 198 takmičara. Karate klub „Sirmium“ se na ovom takmičenju predstavio sa 18 takmičara i 16 ekipa, i uspeo da osvoji ukupno 34 medalje od kojih 20 zlatnih, devet srebrnih i pet bronzanih medalja.

Zlatne medalje pojedinačno osvojili su: Vuk Petrović, Nemanja Žunić, Una Maksimović, Tijana Ivković, Srđan Ilić, Kalina Maksimović, Emilija Cvetenić, Miloš Nešković, ekipno zlatne medalje osvojili su: Vuk Petrović, Nemanja Žunić, Uroš Babić, Mladen Marković, Vukašin Krivošija, Maša Krivošija, Tea Stanojević, Ema Petrović, Una Maksimović, Luka Tanasić, Luka Petrović, Anđela Parović, Tijana Ivković, Srđan Ilić, Kalina Maksimović, Emilija Cvetenić.

Srebrnu medalju u pojedinačnim kategorijama osvojili su: Luka Petrović, Tea Stanojević, Vukašin Krivošija, Mladen Marković, ekipno: Mladen Marković, Luka Tanasić, Vukašin Krivošija, Uroš Babić, Una Maksimović, Nemanja Žunić, Maša Krivošija, Tea Stanojević, Vuk Petrović, Ema Petrović, Miloš Nešković i Stefan Provči.

Bronzane medalje osvojili su: Anđela Parović, Maša Krivošija, Uroš Babić, Ema Petrović, ekipno: Mladen Marković, Ema Petrović i Luka Tanasić. Sledeće takmičenje je Prvenstvo Vojvodine 14. aprila. Obaveštavamo sve ljubitelje karate sporta da će ove godine biti organizovana Svečana akademija u Pozorištu „Dobrica Milutinović“, povodom 45 godina postojanja karate kluba „Sirmium“.