17.03.2022.
Sport

PRVENSTVO SRBIJE U KOMBAT SAVATEU

Damjanu i Marku zlato

Damjan Marković i Marko Vidaković, članovi SBK „Ruma“, osvojili su zlatne medalje na Prvenstvu Srbije u kombat savateu koje je 13. marta održano u rumskoj Hali sportova. Obojica su najsjajnije odličje osvojili u seniorskoj konkurenciji.

Damjan Marković u kategoriji do 70 kilograma, kome je ovo bio i oproštajni meč. Sportsku karijeru će nastaviti kao trener u klubu u kome je ponikao – SBK „Ruma“. Marko Vidaković je bio najbolji u kategoriji do 85 kilograma i tako je izborio i plasman u seniorsku reprezentaciju Srbije u kombat savateu za Balkansko i Evropsko prvenstvo ove godine.

Marko je student treće godine Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, kategorisani sportista Republike Srbije i stipendista Ministarstva omladine i sports.

– Reč je o dva izvanredna borca. Damjan je osvojio niz medalja za 12 takmičarskih godina i nastupa u reprezentaciji Srbije u savateu. Marko je standardan reprezentativac u savateu i  naš najbolji senior u klubu pred kojim je velika karijera u ovom sportu – istakao je Miodrag Rakić, trener SBK „Ruma“.

Organizatori prvenstva su  bili SBK „Ruma“ i Savate savez Srbije, a pokrovitelji Ministarstvo omladine i sporta i Opština Ruma.