13.06.2017.
Aktuelno

Kajakaši „Vala“ na Svetskom kupu

Tomićević sedmi, Dostanićeva deveta

U Beogradu na Adi Ciganliji održan je III Svetski kup u kajaku i kanuu na kome su učetsvovali i kajakaši „Vala“ Marija Dostanić i Marko Tomićević.
Marko Tomićević zauzeo je 7. mesto u A finalu jednoseda na 1.000 metara, pošto je trku izveslao u vremenu 3 minuta 29.540 sekundi. Zlato je osvojio Aleh Jurenija iz Belorusije (3:24.772), srebro je pripalo Reneu Poulsenu iz Danske (3:26.328), a bronza Špancu Roiju Rodrigesu (3:26.852)
Mlada srpska posada ženskog dvoseda na 500 metara, Marija Dostanić, koja je još uvek juniorka, i Biljana Relić, koja je u prvoj sezoni seniorske konkurencije, zauzele su 9. mesto u finalu u vremenu 1 minut i 52.205 sekundi. Zlato je pripalo Nemicama Franciski Veber i Tini Dice (01:42.925), srebro su osvojile Poljakinje Ana Pulavska i Beata Mikolajčik (01:43.905), dok su se bronzom okitile Belgijanke Lize Breks i Hermien Peters (01:44.467).

Unestite reč ili frazu koju želite da pronađete.